KLICTRAVEL.CZ > Doubice

Doubice - Českosaské Švýcarsko

Doubice je položena v romantickém údolí obklopené lesy severovýchodně od Chřibské a v blízkosti města krásná Lípa, dále pak Rumburka a Varnsdorfu.

Na jih od obce se v lesích nachází skalní převis zvaný Švédský tábor, který sloužil za třicetileté války obyvatelům jako úkryt.
Severovýchodně od obce můžete navšítvit zajímavý Vápenný vrch s přírodní rezervací Vápenka, která je pozoruhodná společným výskytem pěti různých horninových typů. Díky pestrému geologickému podkladu zde roste mnoho druhů rostlin a domov zde našel vzácný druh netopýra. Doubice přitahuje mnoho návštěvníků nejen díky příjemné atmosféře a krásné přírodě ale také díky široké nabídce turistických a cyklistických tras, které Vás zavedou do kouzelných míst Národního parku. V zimní období je místo vhodné pro milovníky běžek.


 
NOVINKADoubické chalupy  - Doubice

Doubické chalupy

Penzion se nachází v centru obce Doubice na hranici dvou chráněných krajinných oblastí - Lužických hor a Labských pískovců a Národního parku České Švýcarsko. Obec je prakticky vstupní branou do národního parku. Nově postavený penzion (v... [ více ]