KLICTRAVEL.CZ > Janov

Janov - Českosaské Švýcarsko

  Vesnice Janov nachází na hranici národního parku České Švýcarsko přibližně 3 km jihovýchodně od pohraniční obce Hřensko. Rozprostírá se na skalní plošině nad údolím řeky Kamenice a Janovského potoka.

  Janov je součástí Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a svou polohou lemuje okraj Národního parku České Švýcarsko. V nejbližším okolí naleznete:
• Proslulé soutěsky (kaňon řeky Kamenice s bohatou pískovcovou výzdobou, kde převozníci na lodičkách s humorem zapůsobí na Vaši fantazii).

• Pravčická brána, symbol národního parku. 16m vysoký a 26m široký skalní most, největší v Evropě.

  Celá oblast je protkána sítí turistických stezek a cykloturistických tras. Na své si zde přijdou nejen ti, kteří rádi překonávají poměrně značné výškové rozdíly na krátkých vzdálenostech, ale i všichni ostatní, kteří u nás hledají klid a odpočinek. Zkrátka nepřijdou ani horolezci.

  Na mnoha místech vyvěrají na povrch prameny křišťálově čisté vody, která je uložena v obrovských podzemních jezerech, jež jsou pokládány za největší podzemní zdroje vody v České republice.


 
NOVINKAU Zeleného stromu  - Janov

U Zeleného stromu

Malý hotel rodinného typu v klidné obci Janov - na kraji Národního parku České Švýcarsko. Nabízí domácí stravu a pohodlné ubytování jednotlivcům, rodinám s dětmi i rodinným mazlíčkům. Pokojů je celkem 10: 1 x pokoj s velkým letištěm (vhodný... [ více ]