KLICTRAVEL.CZ > Mikulášovice

Mikulášovice - Českosaské Švýcarsko

Mikulášovice leží ve Šluknovském výběžku, v malebném lesnatém údolí Šluknovské pahorkatiny, pro kterou je charakteristický mírně zvlněný reliéf. Toto severočeské město skrývá význačné umělecké a historické památky, kde největší dominantou je kostel sv. Mikuláše.

Město se rozkládá u severního okraje chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Jižním a západním směrem od města prochází státní hranice s Německem.

Jihovýchodním směrem od města je okraj národního parku České Švýcarsko s řadou skalních pískovcových útvarů. Ve městě se křižuje několik cyklistických značených tras, po kterých se můžeme vydat také za hranice do Německa.

Západním směrem z města dojdeme na vrchol kopce Tanečnice ( 597 m.n.m.), na jehož vrcholku je postavena stejnojmenná rozhledna.

Přírodní koupaliště leží v příjemné poloze na potůčku, přitékajícím ze severního úbočí Hraničního vrchu, jižně od centra Mikulášovic (od vlastního města odděleno železniční tratí). Několik vodních ploch, na jedné z nich ostrov.


 
NOVINKAHotel RON *** - Mikulášovice

Hotel RON ***

Hotel RON se nachází ve středu města Mikulášovice. Přilehlé okolí chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a národního parku České Švýcarsko je romantickou a turisty velmi navštěvovanou oblastí. Hotel je ideálně situován k objevování krás... [ více ]

  • Centrum - centrum
 
NOVINKAPenzion BALNIKA *** - Mikulášovice

Penzion BALNIKA ***

   Penzion se nachází v klidné části města Mikulášovice v severních Čechách. Byl vybudován ze staré školní budovy postavené v roce 1910. Nabízíme ubytování v osmi pokojích s celkovou kapacitou dvacet lůžek. Jedná se o pět dvoulůžkových, dva... [ více ]