KLICTRAVEL.CZ > Janov nad Nisou

Janov nad Nisou - Jizerské Hory

Obec byla založena kolem roku 1630, nachází na břehu říčky Bílá Nisa.
K historicky významným stavbám patří: radnice - dnes budova slouží, kromě obecního úřadu, také místní knihovně. Kostel Svatého Jana Křtitele, kostel Svatého Josefa v Loučné, kaplička v Hraničné, Královka – kamenná rozhledna, křížová cesta, žulový skalní hřib, Trniště - vyhlídková skála.
Janov nad Nisou je vhodným výchozím místem pro turistiku v Jizerských horách. Dobře značené turistické trasy zavedou návštěvníky na nejzajímavější místa Jizerských hor. Vstoupit do jizerskohorských lesů můžete z Hrabětic, Maxova či Bedřichova. Hornatý kraj Jizerských hor přináší cyklistům mnohá stoupání, což však plně vynahrazuje nádhernými výhledy do okolí. Povrch cest je většinou asfaltový či zpevněný panely nebo zhutnělým perkem. Trasy lze absolvovat při jisté míře opatrnosti na všech typech kol.

Bobová dráha - raritou bobové dráhy v Janově nad Nisou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. Pohodlné boby s gumovými kolečky jsou bezpečné a velmi lehce ovladatelné.


 
NOVINKANa Rozcestí  - Janov nad Nisou

Na Rozcestí

Penzion nabízí celoroční ubytování ve dvou až šestilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV s českými programy a WiFi připojením. K dispozici je také PC s internetem. Penzion je vhodný zejména pro milovníky lyžování, turistiky... [ více ]