KLICTRAVEL.CZ > Adršpach

Adršpach - Adršpašsko-teplické skály

Adršpach (německy Adersbach) je obec v severovýchodních Čechách pod zříceninou hradu Adršpach. Leží v okrese Náchod v královéhradeckém kraji.

Leží při hranici s městem Teplice nad Metují, s polským Slezskem a obcemi okresu Trutnov.

Adršpašsko-teplické skály, kouzelné místo spojující malebnost a romantiku, kterou po milióny let sama příroda vytvářela. Tento malebný kout naleznete při hranici s Polskem na severovýchodě České republiky. Turisté sem přijíždějí obdvivovat krásy regionu po staletí. Pro svoji unikátnost vzácného přírodního úkazu, zde byla již roku 1933 vyhlášena Národní přírodní rezervace Adršpašsko - teplické skály.

Adršpašské skály, jsou význačné pro romantické procházky skalními městy, vodopády, známou projížďkou na pramici jezera v hlubokém nitru skal, ale také třeba pro svá romantická zákoutí a místu u jezera staré pískovny.
Teplické skály jsou známé pro svoji divokost, těžší terén skalních měst, ale také pro svůj ojedinělý a nejrozsáhlejší labyrint  podzemních prostor v Evropě nesoucí jméno Poseidon. Poseidon, to  jsou, obrovské jeskyně, soutěsky, propasti, podzemní jezera, které dohromady tvoří 27 km dlouhý podzemní systém.

 
NOVINKAHotel Javor  - Adršpach

Hotel Javor

Hotel JAVOR Adršpach naleznete uprostřed Chráněné krajinné oblasti Adršpašsko-teplických skal v obci Dolní Adršpach, která nabízí mnoho možností pro relaxaci, např.: cyklistiku, jízdu na koni, turistiku, skalní lezení, paint ball, tenis,... [ více ]

 
NOVINKAPenzion Blanka  - Adršpach

Penzion Blanka

Penzion leží v klidné lokalitě doslova pár desítek metrů od Adršpašských skal.    Ubytování je vhodné jak pro jednotlivce, hledající klid a relaxaci, tak i pro početnější skupiny, či rodiny s dětmi.    Penzion je plně vybaven veškerým... [ více ]